Aktuality

8.1.2019

Čo nás čaká tento rok

Milí priatelia,

po prvýkrát v tomto roku sa vám prihovárame newslettrom, ktorým by sme vám radi predstavili rok 2019 v našom klube, na našom ihrisku.

Keďže od založenia a otvorenia ihriska ubehlo, resp. ubehne už 10 rokov, pre nás osobne je tento rok takou malou oslavou… Preto sa rok 2019 bude niesť v duchu 10. výročia ihriska, ktoré by sme spolu s vami radi oslávili v piatok 31. mája 2019. Okrem turnaja /ako inak/ vás v tento deň zabavíme hudbou, môžete sa tešiť na skvelého moderátora /pre nás česť – prezradíme ale neskôr/ a na večer plný radosti a skvelých zážitkov! Niektorí z vás sú u nás od začiatku nášho „príbehu“, postupne sme sa rozrástli na peknú komunitu :)

Teraz niečo k ihrisku a plánom na rok 2019:

 • Ihrisko samotné výraznými zmenami neprechádza, radi by sme udržali kvalitu greenov a vylepšili pár nedostatkov, ktoré „znepríjemňujú“ hru, zvýšili starostlivosť o ferveje a odpaliská a samozrejme o stromčeky, ktorých je aj vďaka Vám viacej.
 • Najväčšia a pre nás najzásadnejšia zmena sa bude týkať prístavby terasy, kde plánujeme vytvoriť priestor pre cca 40 hostí. Chystali sme sa na to už dlhšiu dobu, a hádam tento rok to aj dotiahneme do konca. Sami viete, že priestor clubhousu nie vždy poskytol komfort vám všetkým, či už počas turnajov, alebo ak sme mali spojené akcie s footgolfistami, resp. počas leta a letných táborov. Navyše, radi by sme vám počas víkendov ponúkli aj niečo viac, ako „len“ golf – a keď chceme spojiť šport s dobrou kuchyňou (kvalitný gril už čaká na odskúšanie) a príjemným posedením, vyžaduje si to svoje prostredie. Aj pre nás sa tak vytvára možnosť poskytnúť vám príležitosť na kvalitný teambuilding, rodinnú oslavu alebo narodeninovú párty. A nebude to stiesnené, a nebudeme rozmýšľať, čo vieme ponúknuť a čo už nie… Navyše catering, ktorý tak či tak budeme musieť zabezpečovať aj naďalej počas väčších akcií /pretože vlastnú kuchyňu a kuchára nemáme/ budeme vedieť prispôsobiť vašim požiadavkám s väčšími možnosťami… Takže toto sú argumenty, s ktorými sme pracovali a sami seba sme presvedčili, že toto je cesta nielen na tento rok… Terasa by mala byť hotová do polovice marca a teda od jari už plne k dispozícii… Už teraz sa tešíme…
 • Turnajový kalendár sme už zverejnili na našej web stránke… Plánujeme len jednu HCP túru počas roka s príznačným názvom „OPEN HCP Tour“ /10. výročie/, ktorá bude mať – ako inak 10 kôl /vrátane finále/, každé kolo so záštitou a podporou partnera, v rámci turnajov sa mení iba termín primátorského šurianskeho turnaja, ktorý prekladáme na sviatok 1. mája, tým sme mohli posunúť termín klubových majstrovstiev na druhý septembrový víkend /tieto nové termíny chceme ponechať aj v budúcnosti/, zaradíme tento rok znovu „after ZK“ /pre začínajúcich golfistov/ a „seniorské HCP“ turnaje, pridáme “funny texasy dvojíc“, zostávajú “juniorské AGC“ turnaje a klasické „After work“. Doplníme kategórie aj na majstrovských turnajoch o stb. kategóriu a seniorskú kategóriu. Plánujeme viac tzv. RYDER cupov, pričom do výberu chceme zaradiť nielen najlepších, ale dať šancu všetkým vám, ktorí by ste chceli bojovať za klub a zažiť atmosféru teamovej jamkovky. Skrátene – jedna skvelá túra a viac zábavy.
 • V cenníku členských poplatkov k žiadnym zmenám nedochádza /jediná zmena je zlacnenie tzv. HCP ročného členstva, taktiež platí už klasická zľava na štartovné pre všetkých, ktorí uhradia členské poplatky do konca januára.
 • Web stránka ešte počas zimy prejde malou úpravou – pridáme pár informácií pre úplných začiatočníkov a naďalej vás budeme informovať o všetkom nie len na webe, ale aj na FB stránke
 • Členskú schôdzu uskutočníme pravdepodobne už 29. januára 2019 a radi by sme ju spojili aj s výkladom nových pravidiel, ktoré ako iste viete, už vstúpili do platnosti… veľa vecí a situácií sa zjednodušilo, ale je dobré si o nich „pokecať“ a ozrejmiť si ich. Ak máte na nás čokoľvek – je tu čas a priestor, aby ste sa na to pripravili :)
 • Začiatok sezóny a teda otvorenie clubhousu a ihriska plánujeme na piatok 8. marca 2019, samozrejme budeme reagovať na aktuálne počasie. Zatiaľ fungujeme na „semafore“, resp. v Oliva indoor golfe.
 • Tímovo zostávame v zložení z minulého roka – greenkeeperi Maroš a Fero, maršal a pomocný greenkeper Braňo, dievčatá na recepcii Ivana a Katka, a samozrejme PRO Aleš

V novom roku srdečne pozdravujeme a želáme ešte raz všetko dobré!

Ing.Monika Očadlíková manažér klubu Airport Golf Club, člen SKGA Nám. Hrdinov 1, 942 01 Šurany info@airportgolf.sk Mob. +421 905 744 694

5.1.2019

Aktuálne novinky

Vážení priatelia,

radi by sme vám popriali šťastný a úspešný nový rok 2019, pevné zdravie, radosť z golfu a golfové zážitky, na ktoré sa nezabúda…

Pred sviatkami avizovaný trojkráľový turnaj tento rok zrejme neuskutočníme – vzhľadom na predpoveď počasia, ktorá golfu a ihrisku veľmi nepraje… Príležitostí bude ešte viac než dosť…

Prajeme ešte pekné prázdninové dni!

26.11.2018

Koniec sezóny ešte neznamená, že si u nás nezahráte

Priatelia,

koniec sezóny je tu!

Pre golfistov – vytrvalcov – na našej hlavnej stránke www.airportgolf.sk sme spojazdnili „SEMAFOR“. Takto sa každý deň dozviete, či je možné hrať ihrisko, a ktoré plochy sú sprístupnené… V zásade: Zelená – všetko funguje :) hráte na letné gríny Oranžová – zimné gríny a chipping uzavretý (napr. dnes) Červená – všetky plochy uzavreté. Clubhouse zatvárame tento týždeň.

Pár správ z klubu: Tešíme sa na predvianočné posedenie a bowlingovanie s našimi recepčnými, grínkeepermi a trénerom… Radi by sme zorganizovali „Trojkráľový turnaj“ – kto ste boli minule, viete, že to bol „vydarený golf“. A samozrejme, radi by sme, keby ste sa s nami zabavili na plese…

O všetkom vás budeme informovať!

Majte pekný týždeň!

19.11.2018

Ešte stále si u nás môžete zahrať

Milí priatelia,

stále sme otvorení… len sme trošku zmenili otváracie hodiny. Clubhouse je k dispozícii od 10:00 do zotmenia, ale ihrisko a tréningové plochy – ako sa vám zažiada :) Zatiaľ hráte na letných greenoch. Akonáhle sa nám zmení počasie – budeme sa hlásiť s úpravou hracích plôch, resp. opäť / tak ako minulý rok / sa vrátime k tzv. „Semaforu“ na web stránke, kde zistíte kedy môžete hrať alebo trénovať.

Aj uplynulý víkend sme sa s deťmi videli na tréningu – tento víkend to už bude teória :) a „vyučovanie“ skrátime na 1 hod. T. j. sobota aj nedeľa od 10:00 do 11:00.

No, a Vianoce sa blížia, takže ak by ste nevedeli čo do daru – tak napríklad aj „oprávnenie na hru“ určite poteší, a vy budete mať nového parťáka do novej sezóny… Prípadne vám darčekovú poukážku upravíme „na mieru“.

A nezabudnite na ples – vstupenky už tento týždeň v predaji!!!

Majte pekné dni!

14.11.2018

Novinky na tento týždeň

Milí golfoví priatelia,

na november máme veľmi príjemné počasie, stále sme otvorení, hráme, trénujeme… Greeny síce budú naši greenkeeperi erifikovať v priebehu tohto týždňa, avšak ihrisko je hrateľné a stále k dispozícii.

Detské tréningy sme preložili na sobotu a nedeľu od 10:00. V prípade horšieho počasia sa budeme venovať teórii.

Indoor golf je už otvorený a teplé počasie je nadobro preč, navyše tma je už o štvrtej – PRO Aleš je od budúceho týždňa každý utorok a v stredu k dispozícii, ak by ste si chceli zatrénovať pod dohľadom na indoore. V popoludňajších hodinách medzi 13:00 – 18:00 bude viesť juniorov v nahlásenom čase.

Sledujte našu FB stránku, všetky informácie nájdete aj tam :)

Majte pekný týždeň!

6.11.2018

Aktuality AGC

Milí golfoví priatelia,

víkend sme si spestrili maskami a turnajovým Texasom dvojíc… a nedeľu aj posledným AGC junior championship… Hrali sme, bavili sa a chytali slnko – pretože 20 °C v novembri, to si treba vybehnúť na green!

A zrejme ešte s pekným počasím nekončíme…

Pár info k nasledujúcemu týždňu:

 • V sobotu 10.11.2018 sme pridali HCP turnaj – takže ak si chcete zahrať na úpravu HCP a stráviť deň na ihrisku – nech sa páči – prihlasovanie na www.skga.sk. Odštartujeme vás, vyhodnotíme, a vy sa nemusíte ponáhľať domov, lebo aj obed vám zabezpečíme.
 • PRO Aleš vám bude k dispozícii ešte aj tento týždeň / víkend – od štvrtka do soboty (v prípade záujmu aj od stredy do nedele – podľa vopred nahlásených hodín). Hodiny si prosím nahlasujte priamo na recepcii klubu. Bude sa na vás tešiť :)
 • Zákulisná info k budúcoročnej sezóne – Aleš u nás zostáva, naďalej bude k dispozícii počas víkendov a tiež bude naďalej viesť našich juniorov.
 • Detský tréning z piatka sme preložili na sobotu o 10:00, a nedeľa o 10:00 zostáva nezmenená

V aquariu sa za mesiac október vyzbieralo 183 eur.

Krátka správa z iného súdka: Prípravy na golfový ples 2019 sú v plnom prúde – prezradíme, že sa môžete tešiť na nové miesto – a to krásne prostredie vinice St. Petrus Vini vo Svätom Petri, a tiež oživíme aj repertoár tanečných skladieb v podaní ľudovej hudby… A áno, bude aj Dominika Titková and friends… Kedy? V piatok 18. januára 2018… Bude nám potešením!

Ale zatiaľ využite ešte peknú predpoveď a hrajte čo to dá :)

Majte pekný týždeň!

29.10.2018

Halloweensky texas už túto sobotu!

Milí priatelia golfu,

voľné dni sú možno ideálne aj na aktívne strávený čas v prírode…a jeseň je krásna vo všetkých svojich farbách… ešte stále sa hrá fajn, netreba byť zimne naobliekaný, a keď doslova neleje, tak to treba využiť :)

V sobotu sa na vás tešíme na tradičnom HALLOWEEN Texase dvojíc… Štartujeme o 10:00, samozrejme v maskách, a ako inak, je to funny turnaj, naozaj každá dvojica si príde na svoje – na texase hráte predsa z lepšej lopty, výhodnejšej pozície, takže áno, ihrisko sa dá zahrať na nevídaný výsledok. Prihlasovanie na www.skga.sk alebo na recepcii klubu. Ak by ste nemali parťáka, určite niečo vymyslíme…

Keďže v sobotu budú u nás na ihrisku aj footgolfoví hráči, a ich turnaj (Maďarsko versus Slovensko) bude štartovať o 9:00, poprosíme o trpezlivosť, nakoľko na ihrisku, ale aj v club house bude „ hustejšie“… Ono sa to uvoľní hneď po štarte – takže nemajte obavu, všetko vieme komfortne zvládnuť.

Tréner Aleš je u nás od stredy – pravdepodobne do nedele (4. november), a zrejme to bude aj posledný víkend… (potom opäť až na jar, resp. v indoore).

Detské tréningy ešte stále pokračujú:

 • v piatok o 16:00 – putovací turnaj
 • v nedeľu o 10:00 – keďže máme „neturnajovú“ nedeľu – môžeme skúsiť (vzhľadom na počet juniorov a aj počasie) zorganizovať AGC junior championship. Rodičia, budem vás kontaktovať!

Tešíme sa ešte na pekné dni na greenoch!

Majte pekný týždeň!

23.10.2018

Halloweensky texas už 3. novembra!

Milí golfoví priatelia,

skutočná jeseň už rozvoniava aj na ihrisku… Aj sme radi – pretože má svoje čaro – a tak ako aj príroda, aj my zvoľníme tempo… Cez víkend sme absolvovali posledný z turnajov by „Oliva indoor golf a Piritovská alej“, oslávili golf tematicky – burčiakom a zavŕšili skvelou diskotékou… Ďakujeme partnerovi – od novembra sa vidíme aj v Oliva indoor golf!!!

Avšak, stále sa golfuje, a od nás pár info k nasledujúcim dňom:

 • V sobotu sme pridali HCP deň – turnaj – spojený s obedom, iba tak, aby ste mali šancu zahrať si turnajovo aj u nás – možno nemáte čas ísť na celý deň na golf na iné ihrisko, u nás to máte odohraté šup šup, a aj s obedom ste doma o 14tej. A možno ešte aj s pekným výsledkom. V prípade záujmu sa viete prihlásiť na www.skga.sk
 • Halloweensky Texas sme preložili na sobotu 3. novembra. Očakávame vás v maskách a budeme radi, ak čo najviac dvojíc zahrá ihrisko pod pár :) vo dvojke sa to dáááá!!!

K ďalším aktivitám:

 • Detské tréningy v piatok začínajú od 16:00, v nedeľu od 10:00
 • Stále si môžete prísť zahrať „After work“ ako aj „ After school“
 • Pre rodičov juniorov: v nedeľu 28.10.2018 plánujeme štvrté kolo „AGC junior championship“ – štart od 10:00. Bližšie info posielam v samostatnom maili. Prihlasovanie otvorené na www.skga.sk

Pripravujeme ples – na viac informácií sa môžete tešiť už čoskoro!

Informácia k vyzbieraným príspevkom – 1€ do aquaria – v júli 290 €, v auguste 173 € a v septembri 174 €.

Majte pekný týždeň!

16.10.2018

Novinky AGC a posledné kolo HCP Šurany "by Piritovská alej"

Milí golfoví priatelia,

krásny golfový víkend za nami… a taktiež aj vrcholný turnaj „O pohár prezídia AGC“, ktorý sa odohral v nedeľu 14.10.2018. A keďže po turnaji sme nevyhodnotili „len“ jeho víťazov jednotlivých kategórií, ale sme aj ocenili golfovú hru niektorých z vás, dovoľte mi, aby som to spomenula pár slovami. Celkovým víťazom turnaja a držiteľom putovného pohára prezídia klubu sa stal Martin Oremus – víťazné sako mu sadlo ako uliate, môžete sa presvedčiť na fotkách na našej FB stránke. V tento deň boli odovzdané aj nasledovné ceny:

 • Najlepší hráč sezóny – Milan Výrostko, ktorý prevzal cenu od minuloročného držiteľa ocenenia Igora Foltína.
 • Najlepšou hráčkou sezóny sa stala – Monika Kolejáková, ktorej odovzdala cenu z minulého roka Ivana Mandáková.
 • Skokanom roka sme stanovili Ivana Kočkoviča, a cenu „fair play“ získal Peter Rýdzi.
 • Najaktívnejším hráčom sezóny bol jednoznačne Miroslav Šesták.

  Taktiež sme vyhodnotili aj „Jamkovku“ – kde sa Majstrom stal Ladislav Igaz a Majsterkou Ivana Mandáková.
  Srdečne všetkým gratulujeme! Navyše sme turnaj zakončili bohatou tombolou – VEĽKÁ VĎAKA patrí našim partnerom, pretože iba Vďaka nim sme mohli byť takí štedrí.

Ale keďže tzv. „záverečných“ turnajov nie je nikdy dosť, ani u nás ešte sezóna nekončí… V sobotu – 20.10.2018 vás srdečne očakávame na poslednom kole HCP Šurany „by Piritovská alej a Oliva Indoor golf“.

Ako som už spomínala, závery sú najlepšie, a vy sa môžete tešiť na funky diskotéku v prevedení Kotlára, ktorý, verím tomu, vás všetkých roztancuje… Ceny pre víťazov sú nielen hodnotné, ale aj veľmi tematické, nakoľko poukážky na indoor golf sa na jeseň a hlavne v zime určite zídu…

Predbežný harmonogram akcie:

 • 8:30 – 9:30 registrácia hráčov. Pri registrácii každý hráč obdrží štartovací balíček.
 • 9:30 začiatok turnaja
 • 10:30 – 12:30 škola golfu s Alešom / pre negolfistov – vítané sú sprevádzajúce osoby – či už ako caddies, alebo ako nehráči, ktorí si golf môžu vyskúšať

Počas turnaja bude pre hráčov pripravené občerstvenie / half way: ovocie, štrúdla, pagáče, alko (víno, burčiak) a nealko.

 • 15:00 – 15:30 vyhodnotenie turnaja a raut pre hráčov

Pre zúčastnených hráčov sú pripravené losovateľné ceny po vyhodnotení turnaja: 3-hodinové poukážky do Oliva Indoor golfu, golfové čiapky, loptičky, uteráky.

 • 16:00 – after party pre účastníkov turnaja, pozvaných hostí, a sprevádzajúce osoby / funky disko s DJ Lacom Kotlárom
 • 19:00 – raut / zabíjačkové špeciality
 • 21:00 – ohňostroj a zábava až do rána

Prihlasovanie na turnaj na www.skga.sk alebo na recepcii klubu. Tešíme sa na vás!!

Oliva indoor golf otvára už 1. novembra, určite skvelá príležitosť, ako nezanevrieť na švih a neskúšať to v obývačke…

K programu na tento týždeň:

 • After work streda od 14:00
 • Detský tréning POSÚVAME na 16:00 v piatok, nedeľa o 10:00. V piatok si dáme putovací turnaj?? – Včas budeme informovať, na tréning čakáme každého :)

Majte pekný týždeň!

1.10.2018

Novinky AGC a blížiaci sa turnaj "O pohár prezídia AGC"

Milí golfoví priatelia,

už tradične sme sa zišli na levickom turnaji v hojnom počte… čo nás teší, že vás bolo viac takých, ktorí nechodíte pravidelne, ale „Putovný pohár mesta Levice“ si nenecháte ujsť… Vďaka vám všetkým bola atmosféra veľmi priateľská, presne takéto turnaje majú „drive“… a srandy kopec… Fotky nájdete na našom FB profile.

A keďže október len začína, dokonca nám predpovedajú babie leto – máme víkendy plné turnajov: Najbližšie „Finále TIGGER & MERCEDES HCP Tour“ – v nedeľu 07.10.2018. Pripravili sme pre vás priebežné poradie v jednotlivých tours, nech sa páči – pozrite si umiestnenie. Samozrejme nekončíme, do celkového skóre sa vám zaráta výsledok z finálového kola. Ak ste hrali obe túry, tak do oboch. V každom prípade vyhodnotíme prvé tri miesta turnaja, ako aj celkové umiestnenia každej z tour – určite sa máte na čo tešiť! Turnaj nie je určený iba pre finalistov, ale samozrejme pre každého, ako som spomínala, vyhodnotí sa aj finálové kolo samostatne. Hlavní partneri TIGGER a MERCEDES, ako aj produktoví partneri Žitavské vinice a MARSEN sú zárukou hodnotných vecných cien. Prihlasovanie na www.skga.sk alebo na recepcii klubu. Tešíme sa na vás!!!

Zároveň si vás dovoľujeme pozvať na druhý ročník „O putovný pohár prezídia“, ktorý sme preložili na nedeľu 14.10.2018. Dámy aj páni, z minulých rokov iste viete, že toto je jeden z vrcholných turnajov sezóny – pre nás, aj taký „posledný náš“, na ktorom si vás dovolíme pohostiť v našom mene, v mene prezídia AGC, a na záver sezóny športovo zasúťažiť o krásne vecné ceny a samozrejme v klube neprehliadnuteľný putovný pohár. Tak, ako je zvykom, nebude chýbať bohatá tombola po turnaji! A čo bude iné oproti minulým rokom? Určite sledujete aj golf channel, a teda viete, že napríklad na takom turnaji ako je „The Masters“, víťaz „berie“ zelené sako… My sme vám pripravili niečo podobné – a teda víťazné sako vyhrá jeden z vás! Nie, nebude zelené, ale je krásne, kvalitné a veľmi šik :) a ušijú vám ho na mieru od odevného štúdia PRESTIGE (www.oblekyprestige.sk)… Už teraz sa tešíme, ako vám sadne!!! (Foto zavesíme hneď, ako bude ušitý model na vystavenie v klube).

Ešte pár informácií na záver:

 • V sobotu 06.10.2018 – na ihrisku bude prebiehať finále „Slovenská footgolfová tour“  – flajty budú štartovať od 10:00, v tomto čase cca do 11:30 bude ihrisko k dispozícii hráčom footgolfu. Prosíme preto o pochopenie, nakoľko jamky budú golfistom k dispozícii až po 11:30. Tréningové plochy sú k dispozícii počas celého dňa :) Ďakujeme!
 • Detský tréning – v piatok o 16:30, ako aj v nedeľu o 10:00
 • After work streda so štartom o 16:00
 • Nezabudnite na svojich juniorov – „AFTER SCHOOL“ turnaj je vám k dispozícii v ktorýkoľvek deň – inštrukcie boli zasielané všetkým rodičom – ak náhodou máte otázky, neváhajte sa na nás obrátiť.

Majte pekný týždeň!