Aktuality

18.4.2018

Novinky AGC

Milí golfoví priatelia,

víkend ubehol v znamení krásneho jarného počasia, navyše na golfe… takže skvele… Postupne si aj zvykáte na prítomnosť trénera, čo je aj pre nás dobrá správa, pretože sme práve vám chceli dať príležitosť necestovať za trénerom, ale mať ho k dispozícii počas víkendu, čo je najlepšia príležitosť na hodiny… takže neváhajte, rezervujte si hodinu s PRO na našej recepcii.

Čo pripravujeme tento týždeň: ako obvykle AFTER WORK turnajová streda so štartom o 16:00 v piatok detský tréning od 16:30 a v nedeľu od 10:00

V priebehu nedele prosíme o pochopenie, nakoľko jamky budú uzavreté z dôvodu konania Slovenskej footgolfovej ligy, a to v čase od cca 9.30 do cca 12:30. Detský tréning bude v plánovanom čase. Ďakujeme za porozumenie!

Nezabudnite, že už budúci víkend – v sobotu 28.04.2018 sa bude hrať prvé kolo TIGGER HCP Tour – prihlasovanie na www.skga.sk alebo na recepcii klubu. Nielenže vás čaká prvý turnaj z tejto série o hodnotné ceny spol. TIGGER a produktového partnera Žitavské vinice (poznáte z minulého roka), ale aj raňajky na terase klubu a welcome drink – nie je nad to začať deň tak, že je o vás postarané…

Krátke správy z klubu: máme nové vlajky na ihrisku. Golfisti – hráte najnovšie na oranžové vlajky, footgolfisti na biele. Pozrite si aké zľavy ponúkame na partnerských ihriskách a keď cestujete tým smerom, nezabudnite si zahrať :)

9.4.2018

Apríl bohatý na turnaje

Milí golfoví priatelia,

máme za sebou aprílový víkend, konečne v jarnej atmosfére… Jar sme privítali aj turnajom – Texasom – doteraz sme Texas – ešte k tomu funny vždy hrali na 9 jamiek. Ale keďže veľakrát „nestačilo“, tak tentoraz sme si dali 18-ku. Mnohí z vás si prešli 18 jamiek vôbec po prvýkrát, ale hádam sme vás motivovali k tomu, že toto je golf, a toto je turnaj a prídete aj inokedy. Vylosované dvojice si „odniesli“ ceny ako – hodinu s PRO a štartovné na ďalší turnaj – podľa výberu. Veríme, že sa vám páčilo! Keďže tréner k nám chodí už od piatku, je vám k dispozícii počas celého víkendu – na tréningové hodiny sa môžete nahlasovať na t.č. recepcie 0918 555 550.

Čo vás čaká tento týždeň:

  • AFTER WORK turnaj na 9 jamiek v stredu 11.04.2018 so štartom o 16:00.
  • Detský tréning v piatok o 16:30 a v nedeľu o 10:00

Ďalšie akcie počas apríla, ktoré vás čakajú:

  • 1.ŠURANY HCP Tour – vo štvrtok 26.04.2018 so štartom o 14:00 – podobný koncept ako minuloročný Amibus HCP Tour – t. j. máme pripravených cca 10 cien, ktoré budú losované zo score kariet zúčastnených hráčov. A keďže aj mesto Šurany má tento rok svoje 880. výročie založenia, dohodli sme sa s vedením mesta, že turnaj pôjde pod záštitou mesta Šurany – určite sa máte na čo tešiť.
  • 1.TIGGER HCP Tour – v sobotu 28.04.2018 – spomínate si z minulej sezóny? Jedna z túr, ktorej sme veľmi radi, že sa nám ju podarilo zachovať a ponúknuť aj v tomto roku, veríme a vieme, že si postupne nájde svojich „pravidelných“ hráčov :)
  • Nedeľa 29.04.2018 – 1. Junior championship – prvý z tohtoročných turnajov pre deti a juniorov – skrátené odpaliská, 9 jamiek. Vôbec nejde o znižovanie HCP, skôr chceme, aby sme juniorov učili pohybovať sa na ihrisku a turnajovo žiť!

Na všetky turnaje sa dá prihlásiť na www.skga.sk alebo na t.č.recepcie 0918 555 550.

A ešte jedna informácia, aby ste si vedeli zapísať do golfových kalendárov: Vzhľadom k organizačným zmenám sme prispôsobili termín RYDER cup turnaja Šurany vs. Levice na víkend 23. – 24. jún 2018, a tým pádom sme aj turnaj 2. MERCEDES HCP Tour zmenili na sobotu 16. júna 2018. Ďakujeme za pochopenie!

Do pozornosti dávame golfové tábory počas letných prázdnin pre všetky deti od 5 – 15 rokov. Na výber máte 3 termíny a prihlasovať sa môžete cez náš web v sekcii Golfové tábory. Na všetkých sa tešíme!

Majte pekný týždeň!

3.4.2018

Family texas scrable dvojíc už túto sobotu 7. apríla

Mílí golfoví priatelia,

veríme, že ste mali sviatky plné oddychu, a možno aj pekných golfových zážitkov.

Máme apríl, a začíname slnečnými pracovnými dňami, ale už v stredu máte opäť šancu zahrať si tzv. „AFTER WORK“ turnaj na 9 jamiek. Kto je nedočkavý, a ešte nemal kedy začať, najlepšia príležitosť a ešte aj motivácia, keďže hráte turnajové kolo a iba na 9 jamiek – aj pre tých, čo máte nižšie HCP :) Štart o 16:00. Tento turnaj budeme opakovať každú stredu, chceme vám dať možnosť, ako si zahrať po práci, vyzvať ihrisko a seba, a zároveň ponúknuť hru na ihrisku v turnajovom formáte.

V sobotu konečne privítame JAR – nevieme sa dostatočne radovať z toho, že je naozaj dobrá predpoveď na celý týždeň aj víkend… A čo nás / vás čaká? V prvom rade FUNNY turnaj, keďže to bude FAMILY Texas scramble dvojíc – vezmite so sebou priateľa, partnerku, menších či väčších, budete sa dopĺňať, ved viete – niečo dobre zahráte vy, a niečo sa podarí tomu druhému. Výsledok sa ráta za rodinu :) Privítame vás výdatnými raňajkami a welcome drinkom. A po hre pripravíme jarný raut a už teraz sa tešíme na posedenie pri drinku na terase club housu. Štartujeme o 10:00 a prihlásiť sa môžete na www.skga.sk alebo na recepcii klubu 0918 555 550.

Do letných prázdnin máme ešte tri mesiace, ale všetci plánujeme, a snažíme sa svojim deťom pripraviť plnohodnotný čas v priebehu prázdnin. Podľa minulých rokov sa naše tábory tešili veľkej obľube juniorov, veríme, že aj tento rok tomu bude tak… Preberte si termíny na „rodinnej rade“, o program sa postaráme my… Už teraz sa tešíme!!!

Detský tréning už aj v piatok – 06.04.2018 o 16:30 a v nedeľu o 10:00.

Majte pekný týždeň!

27.3.2018

Od zajtra každú stredu "After work" a turnaj "Vítanie jari" už 7. apríla!

Milí golfoví priatelia,

turnaj „Vítanie jari“ sme preložili na prvú aprílovú sobotu – 07.04.2018… Už nech svieti slniečko a jar nech je cítiť vo vzduchu.

V nedeľu sme začali detským tréningom, a to prvým – nazvime ho „zácvikovým“, kedy aj PRO Aleš sa predstavil a zoznámil s juniormi, a my sme sa snažili predstaviť zámery detského golfového programu na celú sezónu. Keďže sa blížia sviatky Veľkej noci, počas víkendu chystáme jeden tréning:v nedeľu 01.04.2018 o 10:00.

Spomeniem trénera ešte raz – radi by sme ho dostali do vášho povedomia, ako aj začlenili do klubového života… Takže ak by ste mali záujem o hodinu so skúseným PRO trénerom, môžete kontaktovať našu recepciu 0918 555 550 a dohodnúť si termín priamo u nás. Aleš má skúsenosti aj s pokročilými golfistami, taktiež pripravuje na „zelené karty“, venuje sa juniorom a začiatočníkom… Ale ako sa vraví, treba vyskúšať, pretože koľko ľudí – toľko chutí :)

od tejto stredy máte k dispozícii turnaje „AFTER WORK“, na HCP turnaj 9 jamiek, s možnosťou úpravy HCP pre všetkých od hcp 4,5. Tak pokiaľ máte chuť a čas, ani sa nemusíte vopred registrovať, stačí prísť na recepciu a nahlásiť, že si idete turnajovo zahrať. Nie je určený čas štartu, je to na vás, avšak treba začať najmenej cca 2 hodinky pred zotmením.

Ešte pár info, ale len tak bodovo: Na spestrenie klubového života a pre rôznorodosť ponuky služieb v krátkom čase plánujeme ponúknuť „lukostreľbu“ na terče. Zdá sa, že je to čoraz viac populárny šport, takže prečo nie? – Budeme včas informovať. Terče budú umiestnené samozrejme mimo golfových aj footgolfových jamiek :) Blíži sa čas termínu daňových priznaní, stále môžete prispieť 2%-tami do klubu a môžete si tak znížiť budúcoročný členský príspevok do klubu Parkovisko pred clubhousom je rozšírené o ďalšie dve parkovacie miesta – tieto dávame do ponuky, môžete si ich „predkúpiť“ na sezónu a budú len vaše

Majte pekný týždeň!

20.3.2018

Kvôli nepriazni počasia do stredy 21.3. zatvorené

Milí golfoví priatelia,

priskoro sme sa tešili z teplejšieho počasia, minulý víkend sme od radosti videli, že aj tráva sa už zelená… Nuž, tento týždeň nás predpoveď (aj realita) pribrzdila natoľko, že sme uzavreli ihrisko, aj club house – nočné a denné mrazy nám nepomáhajú… Takže dnes (v utorok), a možno aj v stredu budeme ZATVORENÍ. Ospravedlňujeme sa vám! Včas dáme vedieť na webe, aj na FB.

Napriek tomu veríme, že už víkend nám bude naklonený, a preto stále zostávame optimisti, a spomínaný turnaj – Family Texas – na sobotu 24.03.2018 nerušíme. Prihlasovať sa môžete na recepcii (0918 555 550), alebo na www.skga.sk. Ak nemáte dvojicu a radi by ste si zahrali, pridelíme vám sparing partnera. Budeme sa na vás tešiť! Hráme 9 jamiek!

V sobotu k nám zavíta aj PRO Aleš Svěntek, takže budete mať príležitosť sa s ním zoznámiť, prípadne zahrať. Tiež plánujeme už prvý „zoznamovací“ detský tréning na nedeľu 25.03.2018 o 10:00. Keďže by sme vám radi predstavili juniorský program na tento rok, ako si predstavujeme spoluprácu klub – rodič – dieťa, zoznámili deti s novým trénerom a koncepciou, toto všetko by sme s vami – rodičmi radi prebrali, preto uvítame návštevu každého z vás – či ste, alebo nie ste z minulého roka v juniorskom tíme.

Tiež by sme radi informovali, že členovia AGC – juniori – NEPLATIA príspevok 1 € za hru na ihrisku.

A ešte jedna spáva – prezídium SKGA schválilo termín Národného dňa golfu na 19. mája 2018. Samozrejme aj my sa zapojíme, takže už sa tešíme na všetkých „negolfistov“, aj vo vašom sprievode…

Majte pekný týždeň!

13.3.2018

OTVORENÉ!

Milí golfisti,

po dlhej zime je teda otvorené, dokonca v plnej prevádzke  – aj jamky na letné greeny sa hrajú… Tešíme sa o to viac, že cez víkend ihrisko nezívalo prázdnotou, a mnohí ste si povedali, že už je čas oprášiť palice a zahájiť sezónu.

Do prvého turnaja máme ešte pár dní, takže sa určite stihnete dostať do svojho švihu.Plánujeme privítať jar family Texasom, pravdepodobne v sobotu 24.03.2018. Nakoľko však predpovede na budúci týždeň sú mrazivé, prispôsobíme sa počasiu a upravíme aj termín turnaja. Zatiaľ prihlasovanie na www.skga.sk alebo na t.č. recepcie 0918 555 55, a priebežne budeme informovať o prípadných zmenách.

Keďže posledné týždne zimy boli najtuhšie, nebolo možné pracovať s dokončením parkoviska pred club housom – prosíme preto o strpenie, pracuje sa na tom, a v priebehu tohto týždňa by sme dotiahli parkovisko do jeho kvalitnejšej podoby. Týmto ďakujeme p. Jaroslavovi Moldovi a p. Petrovi Majerčíkovi, ktorí výdatne prispeli k jeho vynoveniu .

Taktiež ďakujeme mladej juniorskej hráčke Miriam Mesárošovej, dvojnásobnej majsterke nášho klubu za podporu klubu darovaním juniorských palíc a vozíkov pre našich detských a juniorských hráčov – takže máme vybavenie aj pre ľavákov, veľmi nám to pomôže. Ďakujeme a držíme palce v sľubnej golfovej kariére!

Dovolím si pripomenúť, že klub môžete podporiť aj svojimi 2%. Ďakujeme za vašu dôveru a podporu.

Majte pekný týždeň!

6.3.2018

Otvárame v piatok 9. marca!

Priatelia,

cítime v kostiach, že sa otepľuje…aj my lyžiari :) Zatiaľ, podľa predpovede, by sme otvorili už v piatok 9. marca (teda čochvíľa) – club house a driving určite… Ostatné hracie plochy podľa počasia a odporúčaní greenkeeprov.

Preto vás, členov klubu – poprosíme – z minulého roka máte u seba drivingové karty, ktoré boli využiteľné do konca roka 2017. Pokiaľ ste si zakúpili členstvo s drivingovou kartou – pri prvej návšteve ihriska si ich nezabudnite priniesť, aby sme vám ich vedeli načipovať. Pokiaľ ste si zakúpili členstvo BEZ drivingovej karty – poprosíme vás kartu vrátiť na recepcii klubu.

Na recepcii sa na vás bude tešiť nová recepčná – Ivana – mnohých z vás pozná, mnohých však nie, preto poprosíme o trpezlivosť, kým sa spriatelí s prostredím, „oťuká“, a nabehne na golfovú terminológiu :) Určite to nebude problém, je milá, ústretová, akčná, preto verím, že sa zapracuje veľmi rýchlo…

Už sa veľmi tešíme, nech nám slniečko praje!

Majte pekný týždeň!

26.2.2018

Podporte klub 2% z dane a znížte si tým členský príspevok na budúcu sezónu!

Milí priatelia,

zima praje lyžiarom :) My golfisti si musíme na podmienky ešte chvíľku počkať. V každom prípade, aby sme boli tip top – cez víkend upratujeme, chystáme, a snáď v týždni počas jarných prázdnin aj otvoríme a sprístupníme niektoré z hracích plôch a aj klub. Všetko včas oznámime. Zatiaľ žiaľ, zostávame na semafore na červenej – mrzne a mrzne…

A viete, že SKGA rozdala ocenenia golfistom roka 2017 počas reprezentačného plesu golfistov v Trnave? Prehľad víťazov si môžete pozrieť na stránke SKGA.

V tomto roku sme sa ešte nepripomenuli 2%-ami, ktorými môžete podporiť náš klub, navyše si tak viete znížiť členský príspevok na nasledujúcu sezónu… Tlačivo nájdete na našom webe. Budeme vďační!

A viete, ako to je s letom a dovolenkami – pripraveným šťastie praje :) premyslené termíny a prelúskané destinácie… Pouvažujte o plnohodnotne (golfovo :) strávenom čase a o netradičnej destinácii v lete, ale zase o „zážitku“ na celý život:

Prajeme pekné dni!

20.2.2018

AGC vyskúša nového trénera

Milí priatelia,

opäť sme pod snehom, a pravdepodobne nás tento týždeň na ihrisku neminú ani mrazy… Pevne veríme, že sezónu napriek tomu otvoríme v predpokladanom termíne… Dovtedy by sme vás radi informovali napríklad aj o tom, že:

Minulý týždeň (15.02.2018) sa v priestoroch Golf and country club na Sliači konala konferencia SKGA. Zo stanoviska prezidenta Tomáša Stoklasu vyberám pár záverov, ktoré by vás ako členov a golfistov mohli zaujímať:

  • „… SKGA plánuje podporiť golfové kluby aj pri ich spolupráci so školami.
  • … SKGA bude pokračovať v propagácii golfu prostredníctvom marketingových aktivít a PR, aj v roku 2018 počítame s konaním podujatia Národný deň golfu – deň otvorených dverí na golfových ihriskách.
  • Konferencia schválila aj organizáciu novej celoslovenskej golfovej túry SKGA MID-AM a SENIOR TOUR, ktorá v roku 2018 rozšíri možnosti hrať súťažný golf v kategóriách MID-AGE (30+) a SENIOR (50+).
  • Ako odpoveď na zrejme najväčšieho nepriateľa golfu, nedostatok času hráčov, plánujeme už v tejto sezóne novinku. S cieľom zatraktívniť časovo menej náročné golfové turnaje hrané na 9 jamiek, SKGA umožní aj na týchto turnajoch možnosť úpravy handicapu až po úroveň HCP 4,5. Po tejto zmene tak má 95% hráčov na Slovensku možnosť zlepšiť si svoj handicap aj na časovo menej náročných turnajoch, ktoré stihnú odohrať napríklad aj po pracovnej dobe alebo cez víkend počas doobedia. Zostane im tak dostatok potrebného času aj na prácu, aj na rodinu.“
  • K poslednému spomenutému by sme radi dodali, že s touto informáciou sme operovali už v predstihu, a preto sme zaviedli na ihrisku tzv. „After work“ – stredy, t. j. HCP turnaje na 9 jamiek s úpravou HCP. Tento turnaj si budete môcť zahrať každú stredu, už aj keď budete len dvaja…

Postupne vás informujeme aj o zmenách, ktoré nás na začiatku sezóny čakajú – tentokrát je to výraznejšia zmena, ktorá súvisí s trénerom klubu. Po úvahách a diskusiách sme sa rozhodli, že klub vyskúša nového trénera, tak nech sa páči – Czech PGA PRO – Aleš Svěntek. Aleš bude viesť aj detské tréningy, letné tábory, a verím, že so skúsenosťami, ktoré má, bude nápomocný aj hráčom s nižším HCP, nakoľko 30 rokov v golfe – to sú skúsenosti, ktoré zo dňa na deň nezískate. Aleš bude k dispozícii v piatky až nedele, a tiež podľa dohodnutých hodín.

Pre vás, ktorí chcete zostať verní Danymu, budete mať tú možnosť – naďalej si s ním môžete dohodnúť hodinu, je na našom ihrisku vítaný, a nie je preto dôvod, prečo by ste nemali s ním trénovať – podľa vášho uváženia.

Veríme, že aj táto zmena prinesie pozitívne ohlasy. Viete ako to je, zo začiatku máme z každej zmeny obavy, ale nakoniec to môže „vypáliť“ ako dobrá vec.

Majte pekný týždeň!

13.2.2018

Otvárame 3. marca

Milí priatelia,

pravdepodobne posunieme otvorenie o týždeň – predpoveď nás trošku „vyľakala“, lebo má ešte snežiť, a celkovo z dlhodobého hľadiska to vyzerá skôr na otvorenie od 3. marca. Zatiaľ treba sledovať „semafor“ – ja viem, neviete sa dočkať, verte tomu, že radosť bude o to väčšia… A tí z vás, ktorí budú cez jarné prázdniny tu na okolí, tak to určite oceníte…

Našim členom sa pripomíname s platbami za ročné členské poplatky, ktoré vás prosíme uhradiť do 20. februára 2018. V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať. Tí z vás, ktorí platby vykonali, túto informáciu prosím ignorujte.

Pár drobností, ktoré sa týkajú novej sezóny: Vynovili sme pre vás menu – ponúkneme vám viac, ako aj nápojový lístok Pre kávičkárov dobrá správa – z miestnej (Šurianskej) pražiarne budeme mať kvalitnú kávu a nezostaneme len pri ristrette… (mali ste možnosť ochutnať aj na plese) Žitavské vinice už poznáte z našich HCP tour, ponuka je pestrá a chutná, kedykoľvek budete mať príležitosť vybrať si z našej vínnej karty ich sortiment A veríme, že vás potešíme aj ďalšími malými „zmenami“, o ktorých vám dáme vedieť…

Majte pekný týždeň!